Krüptorahakott

Krüptorahakott ehk “wallet” on digitaalne platvorm või tarkvara, mida kasutatakse krüptoraha hoidmiseks, saatmiseks ja vastuvõtmiseks. Krüptoraha kott võib olla kas internetis asuv veebipõhine kott või tarkvara, mida saab alla laadida arvutisse või mobiiltelefoni.

Krüptorahakotid võivad olla erineva turvalisuse tasemega. Mõned kotid on lihtsad ja hõlpsasti kasutatavad, kuid turvalisus ei pruugi olla piisavalt kõrge. Teised kotid aga pakuvad kõrgemat turvalisust, kuid nende kasutamine võib olla keerulisem.

Krüptorahakoti valikul tuleks arvestada oma vajadusi, turvalisuse taset ja rahakoti funktsionaalsust. Kui soovite hoida suuri summasid krüptoraha, siis võib olla parem valida kõrgema turvalisuse tasemega kott, mida saab hoida offline-ühenduses, ehk “cold storage” režiimis. Kui soovite aga teha sagedasti krüptorahatehinguid, siis võib olla mugavam valida veebipõhine kott.

Oluline on meeles pidada, et krüptorahakoti turvalisus sõltub peamiselt kasutaja hoolikusest ja vastutusest. Seetõttu tuleks hoida oma rahakotti turvaliselt ja vältida kahjulikke programme või viirusi, mis võivad krüptorahakotti ohustada.